Kategorier
Aktivitetsliste

Aktiviteter 2022

 Dato  Aktiviteter De frilynde 2022 Ansvar/Tema
09-MarØvelse Heer18.30-21.30
16-MarØvelse Heer18.30-21.30
23-MarØvelse Heer18.30-21.30
30-MarØvelse Heer (M/Nils)18.30-21.30
02-AprLeikfest Ås17.30- ?????
06-AprÅrsmøte/øvelse hos Tanja – Zoom18.30-21.30
20-AprØvelse Heer18.30-21.30
27-AprØvelse Heer18.30-21.30
04-MayØvelse Heer18.30-21.30
11-MayØvelse Heer18.30-21-30
17-MayNordahl Brunsgt. 19.00-
18-MayFRI 
25-MayØvelse Heer18.30-21-30
01-JunØvelse Heer18.30-21.30
08-JunØvelse Heer18.30-21.30
15-JunØvelse Heer18.30-21.30
16-JunFollo Museum m/Springar’n18.30 – ?????
18-JunHeldagsøvelse Nordahl Brunsgt.12.00-16.00
 26-31 Juli Tur til Finland – kansellert 
   
  SOMMER 
3-7 AugLandsfestivalen i Vågå 
17-AugØvelse Heer18.30-21.30
21-AugGamle Hvam SAFFAarr.11.30-
24-AugØvelse Heer18.30-21.30
31-AugØvelse Heer18.30-21.30
07-SepØvelse Heer18.30-21.30
14-SepØvelse Heer18.30-21.30
21-SepØvelse Heer18.30-21.30
23-SepNesodden fest (liten gruppe)18.30-
28-SepØvelse Heer18.30-21.30
05-OctLanghuset for Springar’n18.45-21.30
12-OctØvelse med Springar’n18.30-21.30
16-OctGudstjeneste Ås i Aud Max09.00-13.00
19-OctØvelse Heer18.30-21.30
20-OctSamdanskveld Slitu18.30
26-OctØvelse Heer18.30-21.30
2-NovØvelse Heer18.30-21.30
9-NovØvelse Heer18.30-21.30
16-NovØvelse Heer18.30-21.30
23-NovØvelse Heer18.30-21.30
27-NovNordahl Brunsgt.19.00-23.30
30-NovØvelse Heer18.30-21.30
7-DecØvelse Heer18.30-21.30
14-NovØvelse Heer18.30-21.30
?Spillling på Ramme Gård før jul??
Kategorier
Aktivitetsliste

Aktiviteter 2021

DatoAktiviteter De frilynde 2021Ansvar/Tema
Onsdag 18. augustøvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
onsdag  25. – august 30Tur til Ålesund 
onsdag 1. sept.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
onsdag 8. sept.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 . 21.30
onsdag 15. sept.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
onsdag 22. sept.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
onsdag 28. sept.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
søndag 3. okt.spille Nordahl Brunsgt.19.30 – 22.30
onsdag 6. okt.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
onsdag 13. okt.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
tirsdag 19. okt.Springar’n, Langhuset19.00 – 21.30
onsdag 20. okt.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
søndag 24. okt.Gudstjeneste Ås09.00 –
onsdag 27. okt.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
onsdag 3. nov.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
onsdag 10. nov.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
onsdag 17. nov.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
onsdag 24. nov.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30
onsdag 1. des.øvelse Heer skole, Drøbak18.30 – 21.30

Kategorier
Aktivitetsliste

Aktiviteter 2019

Aktiviteter De frilynde 2019
Ansvar/Tema
Onsdag  9. janØvelse Heer 18.30Nils. + Marit Vestrum
12. og 13. januar 2019SAFFA-kurs på Olavsgaard hotell på SkjettenSAFFA
Onsdag 16. janØvelse Heer 18.30Nils
Onsdag 23. janØvelse Heer 18.30Lene/Wenche
Onsdag 30. janØvelse Heer 18.30Nils
Fredag 1. feb.Nesodden Gammaldansforening   (mindre gruppe)
Speleklar til kl. 19.00
Nils
Onsdag 6. feb.Øvelse Heer 18.30Nils + Marit Vestrum
Onsdag 13. febØvelse Heer 18.30                  Nils
Onsdag 20. feb.Fri       (Vinterferie) 
Onsdag 27. feb.Øvelse Heer 18.30               Årsmøte.                Nils
Fredag 1. mars kl. 19.00«Flygelfest» Ås    (m. Springar’n)Nils
Onsdag 6. marsØvelse Heer 18.30Nils
Onsdag 13. marsØvelse Heer 18.30                                 Nils
Onsdag 20. mars kl. 18.00-22.00Øving m. Follofeler og Springar’n i Ås kulturhus.   Oppmøte 17.45Nils
Lørdag 23. mars Speleklar kl. 18.00Leikfest på Ås i regi av Springar’n     UNils
Onsdag 27. marsØvelse Heer 18.30Nils + Marit Vestrum
Lørdag 30. marsDagskurs/øving saman med Østerdølene’  (Halli/BLS)
Tema: Bingsjø- og Boda-pols m.m.
Marit og Thomas Westling
Onsdag 3. aprilØvelse Heer 18.30Nils
Fredag 5. aprilØving med Svartskog spelemannslag              AVLYSTNils
Lørdag 6. april  (dagtid)              Heildagsøvelse saman med Nitelva. Kl. 11.00 – 16.00 (Hos Bård)Marit V. + Nils
Lørdag 6. april  (kveld)Dansefest på Ignarbakke                                         (Deltar ikkje som lag) 
Søndag 7. april frå kl. 18.00Søndagsdans i BLS. Samarbeid med Svartskog spelemannslag.Nils
Onsdag 10. aprilØvelse Heer 18.30Marit V.
PÅSKE  
Onsdag 24. aprilØvelse hos Tanja   18.30Nils
Onsdag 1. maiEkstra øvelse  på Follo Produkter (Arbeidsplassen til Egil )      kl 18.30Nils
Søndag 5. mai kl. 12.00Søndre Gulbjørnrud. Dalmusikken konsert 15 min. 
Kontakt: Bård Solvang. og Hilde Degerud, Follomarkas venner)
Nils
Onsdag 8. maiØvelse Heer 18.30Nils
Lørdag 11. maiOppdrag i 60-årsdag . Kroer Vels SamfunnshusNils
Onsdag 15. maiØvelse Heer 18.30Nils
17. maiMusikk til Springar’n, Ås. Utescenen v. Rådhuset. Spela 17.15.Nils
17. maiDansespel Nordahl Brunsgt. 22.Nils
Onsdag 22. maiØvelse Heer 18.30Lene
Onsdag 29. maiØvelse Heer 18.30   (avlyst) 
Fredag 31. mai kl. 18.00Sommarfest med Svartskog spelemannslag, SvartskogNils
Lørdag 1. juniMusikkens dag, Ski   (avlyst) 
Søndag 2. juniBarnas dag Follo museum   (saman med Svartskog spelemannslag)        (avlyst) 
Onsdag 5. juniØvelse Heer 18.30        (Alix blir med)Marit V. + Nils
Lørdag 8. juni             (Pinse)Oppdrag for Peer Gynt, Lillestrøm torg kl. 14.00. + kveldsarrEgil/Nils
Onsdag 12. juniØvelse Heer 18.30Nils
Lørdag 15. juni                  Heildagsøvelse saman med Nitelva. Kl. 11.00 – 16.00Marit V. + Nils
Onsdag 19. juniØvelse Heer 18.30  (Alix blir med)Nils
Søndag 23. juniBreivold m. EgilEgil
      SOMMARFERIE 
Søndag 28. juliOlsok-arrangement i Soon                                 Nils
7. – 11. augustLandsfestivalen i Kinsarvik        (Alix blir med på konkurransespel)Nils
Søndag 18. aug. kl. 12.00Eidsvoll bygdetun 18. august. Spela for Springar’n  +  ( fri dans m. Alix)Nils
Tirsdag 20. aug.Øvelse med Moss leikarring til framsyning i Håverud(Egil, Olav,Wenche)
Onsdag 21. aug.Oppstart onsdagsøvelseNils
Fredag 23. aug. til søndag 25. augFredag: Møte med Moss leikarring i deira hus i Mellerud
Lørdag: Møte med Dalslands spelmannsförbund i Håverud i Dalsland.
Søndag: Kanaltur med båt
Nils
Onsdag 28. aug.Øvelse Heer 18.30Nils
Onsdag 4. sep.Øvelse Heer 18.30Nils
Torsdag 5. sep.Huskonsert Follo museumNils
Onsdag 11. sep.Øvelse Heer 18.30AVLYST
Onsdag 18. sep.Øvelse Heer 18.30(Marit V.)
Onsdag 25. sep.Øvelse Heer 18.30Nils
Onsdag 2. okt.Øvelse Heer 18.30Nils
Fredag 4. oktober kl. 19.00Nesodden gammaldansforening (Mindre gruppe)Nils
Søndag 6. okt kl. 19.30BLSNils
Onsdag 9. oktØvelse Heer 18.30. Me inviterer musikkinteresserte til «åpen øvelse» for å bli kjent med oss og det me driv med.Nils
Onsdag 16. oktoberSpeling for Springar’n saman med Follofeler. Ås RådhusNils
Torsdag 17. oktoberSpeling for Indre Østfold leikarring på SlituNils
Søndag 20. okt. kl. 10.00-13.00Folkemusikkgudsteneste ÅsNils
Onsdag 23. oktØvelse Heer 18.30Nils
Onsdag 30. oktØvelse Heer 18.30Nils
Onsdag 6. nov.Øvelse Heer 18.30Nils
Onsdag 13. nov.Øvelse Heer 18.30(Marit V.)
Lørdag 16. novBursdagsfeiring for Tanja og LeneNils
Onsdag 20. novØvelse Heer 18.30Lene
Onsdag 27. nov.Øvelse Heer 18.30(Marit V.)
Onsdag 4. des.Øvelse Heer 18.30(Marit V.)
Onsdag 11. des..Øvelse Heer 18.30(Marit V.)
Onsdag 18. des..Juleavslutning?(Marit V.)

Landsfestivalen i gammaldansmusikk 2019 i Kinsarvik: Festivalen vert i Kinsarvik frå 7.-11. august 2019.

NB: Geitebergfestivalen er nedlagt frå hausten 2019 – så der blir ingen arrangement for oss.

Oppdatert 20/11-2019

Kategorier
Aktivitetsliste

Aktiviteter 2018

Aktiviteter De frilynde 2018
Ansvar/Tema
3. januarØvelse Heer 18.30 Nils
10. januarØvelse Heer 18.30 Nils
13. og 14. januarSAFFA-kurs Nils
17. januarØvelse Heer 18.30 Lene
24. januarØvelse Heer 18.30 Nils
31. januarØvelse Heer 18.30 Nils
7. februarØvelse Heer 18.30 Nils
14. februarØvelse Heer 18.30Nils
21. februarVINTERFERIE 
28. februarÅrsmøte + Øvelse Heer 18.30Øving til BLS-spelNils
Søndag 4. marsNordahl Brunsgt. (BLS)RØDNils
7. mars 18.30AVLYSTNils
Lørdag 10. mars kl. 12.00-16.00For alle som blir med til Oxford.På Follo Produkter, KorsegårdenNils
Tirsdag 13. mar kl. 19.00Samdanskveld Moss leikarringGRØNNNils
14. marsØvelse Heer 18.30Lene
21. marsØvelse Heer 18.30Nils
28. marsPÅSKEFERIE
3. april (12.00-16.00)Øvelse m. NitelvaHos WendyNils
4. aprilØvelse Heer 18.30Nils
11. aprilØvelse Heer 18.30Nils
18. aprilØving m. Springar’n til OxfordÅs kulturhus kl. 19.00.
NB: Ny øvingsplass
Nils
19.-23. aprilTur til OxfordRØDGRØNN, UAlix og Nils
25. aprilØvelse Heer 18.30Nils
2. maiØvelse Heer 18.30Nils
9. maiFRINils
16. maiØvelse Heer 18.30Nils
17. maiNordahl Brunsgt. (BLS)UNils
23. mai  kl. 18.00 (Borgarsyssel)Oppdrag for BUL, SarpsborgMinikonsert Valaskjold omsorgssenter 16.00Nils
30. maiØvelse Heer 18.30(Alix  med på bass)Nils
Lørdag 2. juni kl. 10.30-10.50Waldemarhøy (Springarn) RØDNB: Merk tida. Oppmøte kl. 10.00Nils
Lørdag 2. juni kl. 18.00Dansespel på Svartskog. (i «sivil»)Svartskog spellemannslag       (Alix  på bass)Nils
6. juniØvelse Heer 18.30Fellsøvelse m. Nitelva?   (Alix  med på bass)Nils
13. juniØvelse Heer 18.30Fellsøvelse m. Nitelva?     (Alix  med på bass)Nils
Onsdag 20. juniØvelse Heer 18.30 Egil
23. juni   (St. Hans)Breivold m. Springar’n Egil
 SOMMARFERIE  
Onsdag 25. juliØvelse på Follo produkter (Egil)Kl. 18.30Nils
29. juliOlsok-arrangement i SonSpela for Leikarringen VarnaNils
1.-5. augustLandsfestivalen Sjåk Nils
22. august   Oppstart onsdagsøvelse Nils
Onsdag 29. aug.Øvelse m. Springar’n på Langhuset 18.30 Nils
Lørdag 1. sep.Dansespel for URAOsloNils
Onsdag 5. sep.Øvelse Heer 18.30 Nils
Torsdag 6. sep.Huskonsert Follo museum(antrekk «sivil»)Nils
Tirsdag 11. sep.Kulturminnedag, ÅsMed Springar’n («finskjorta«)Nils
Onsdag 12. sep.Øvelse Heer 18.30PolsøvelseNils
Lørdag 15. sep.GeitebergfestivalenGrensetreff m. Dalslands spelmannsførbundNils
Søndag 16. sep.Søndagsdans i BLSRØDNils
Onsdag 19. sep.Øvelse Heer 18.30 Nils
20.-23. sep.Hausttur m Springar’nMerket i Tisleidalen i ValdresNils
Onsdag 26. sep.Øvelse Heer 18.30 Nils
Onsdag 3. okt.Øvelse Heer 18.30 Lene
Fredag 5. oktoberNesodden gammaldansforening(mindre gruppe)Egil
Onsdag 10. okt.Øvelse Heer 18.30 Nils
Lørdag 13. okt.  (dagtid)Kurs med Østerdølene’avlyst 
Lørdag 13. oktober   (kveld)Dugnadsspel på RiksscenenArr: Steinsgaardskroken    RØDNils
Onsdag 17. okt.Øvelse Heer 18.30 Nils
Torsdag 18. oktober kl. 19.00Indre Østfold leikarringSlitu   RØDNils
Søndag 21. oktober. kl. 09.00FolkedansgudstenesteÅs Arbeidskirke    UNils
Onsdag 24. okt.Øvelse Heer 18.30 Nils
Onsdag 31. okt.Øvelse Heer 18.30 Nils
Søndag 4. novDagskurs m John Ole MorkenRørospols. BLS, OsloØsterdølenes spml.
Onsdag 7. nov.Øvelse Heer 18.30 Nils
Onsdag 14. nov.Øvelse Heer 18.30 Nils
Fredag 16. novHeyerdahl-program (dansespel)Bjørkelangen        Nils
Søndag  18. novFolkedans-gudstenesteNordby menighetshus      (same progr. som på Ås)Nils
Onsdag 21. nov. Øvelse Heer 18.30 Nils
Onsdag 28. nov. AVLYST ØVELSE 
Onsdag 5. des. kl. 19.00Springar’n, Langhuset     RØDNils
Fredag 7. des.«Flygelfest» m. Springar’n. Ås? (utsett til 1. mars 2019) 
Lørdag 8. des. (10.00–17.00)Ignarbakke, Enebakk.Samspelkurs m. Enebakk spml.I EnebakkInstr.: Marianne Tomasg.. og Leif LillejordetBare nytt stoffEnebakk spml.
Søndag 9. des. kl. 18.00Oppmøte kl. 17.00Program m. Springar’n og Alix i BLS, Nordahl Brunsgt. 22(Same program som på kulturminndedagen på Ås)     RØDNils
Onsdag 12. des.JuleavslutningKl. 17.00: Konsert Ullerud sykehj.Kl. 18.30: Julebord KumlegaardenPåmelding til Lene/NilsNils

Uniform: RØD (Pique)    GRØN (Pique)    U    («finskjorta»)

Planar under arbeid:

Sist oppdatert av Nils den 10/12-2018

Kategorier
Aktivitetsliste

Aktiviteter 2017

Aktiviteter De frilynde 2017
Ansvar/Tema

Onsdag 4. jan.Øvelse Heer, Drøbak18.30Nils
Lørdag og søndag 7. og 8. jan.Kurs Sørmarka SAFFA
Onsdag 11. janØvelse Heer, Drøbak18.30Lene
Onsdag 18. janØvelse Heer, Drøbak18.30Lene
Søndag 22. jan.BLSFrammøte kl. 19:00        GRØNNNils
Onsdag 25. janØvelse Heer, Drøbak Nils
Onsdag 1. feb.Springar’n         Langhuset (øving til konsert m. Springar’n)Nils
Søndag 5. feb.Film, konsert og dans         RØDÅs kino. Oppmøte kl. 16.00, Springar’nNils
Onsdag 8. febØvelse Heer, DrøbakØva 30-tals’Nils
Fredag 10. feb.Nesodden Gammaldansforening18.30-23.59          GRØNNNils
Onsdag 15. feb.Årsmøte Heer, Drøbak18.30Nils
Onsdag 22. feb.VINTERFERIEFRI 
Onsdag 1. marsØvelse Heer, Drøbak18.30 
Onsdag 8. marsØvelse Heer, Drøbak18.30Nils
Onsdag 15. marsØvelse Heer, Drøbak18.30Nils
Lørdag 18. marsDansespel Lyngdal       RØDAvreise med tog 16:25 fredag.Bu på Seland. Retur m. tog søndagNils
Onsdag 22. marsØvelse Heer, Drøbak Mary
Onsdag 29. marsØvelse Heer, Drøbak Nils
Lørdag 1. aprilLeikfest på Ås.     Arr.  Springar’n   U (finskjorta)Nils
Mandag 3. april kl. 18.30Øvelse med Enebakk sp.ml.(Til Mærlikonserten 25/8)       KulturskolenNils og Marianne T.
Tirsdag 4. aprilSpeling i Moss Svein
Onsdag 5. aprilØvelse med Peer GyntKjellervolla skole kl. 19.00Nils
 PÅSKE  
Onsdag 19. aprilØvelse Heer, Drøbak  
Onsdag 26. aprilØvelse med Peer GyntKjellervolla skole kl. 19.00Nils
Onsdag 3. maiØvelse Heer, DrøbakØving til Mærlikonsert med
Enebakk spelemannslag
Nils
Onsdag 10. maiØvelse Heer, DrøbakØvelse til 17. mai 
Tirsdag 16. maiEkstraøvelse på Hebekk skole, SkiKl. 18.30 
Onsdag 17. mai1. Utescenen Ås. Springar’n2. BLSKl. 17:00
Kl. 20:00
Nils
Lørdag 20. maiDagsseminar i BLSFokus på godt dansespelBjørn OddeOle Nilsen
Onsdag 24. maiFRI  
Onsdag 31. mai– Spela på sjukeheim i Sarpsborg- Speling for BUL Sarpsborg16.30 (Egil, Wenche, Sigurd, Lene, Bjørn, Nils)
19.00-21.30  Borgarsyssel museum
Nils
3.-5. juni (Pinsehelga)Til København med Peer Gynt Nils
Onsdag 7. juniØvelse Heer, Drøbak Nils
Søndag 11. juniBarnas dag på Follo museum(Lene fri)Egil
Onsdag 14. juniØvelse Heer, DrøbakMarianne Tomasgård er med(Lene fri)
Fellesøvelse m. Nitelva. Landsfestivalen
Nils
Onsdag 21. juniØvelse Heer, DrøbakFellesøvelse m. Nitelva. LandsfestivalenNils
Fredag 23. juni kl. 17.00Breivoll Egil
 SOMMARFERIE  
26.-30. juliLandsfestivalen. Oppdal Nils
Onsdag 16. aug.Øvelse til låvedans på Geiteberg Nils
    
Fredag 18. aug.GeitebergfestivalenDansespel. Låvedans            GRØNNNils
Onsdag 23. aug.Øvelse HeerMærliprogrammet + huskonsertNils
Torsdag 24. aug. kl. 18.00Generalprøve/Lydprøvepå nye Ignarbakke i EnebakkNils
Fredag 25. aug. 18.00Mærlikonsert + dansespelpå nye Ignarbakke i Enebakk       RØDNils
Søndag 27. aug.Gamle Hvamsdagen (ingen lagsoppdrag i år) 
Onsdag 30. aug.Øvelse Huskonsert Mary
Onsdag 6. sepØvelse til Huskonsert Nils
Torsdag 7. sep.Huskonsert Follo museum Nils
Onsdag 13 sep.Øvelse 
Onsdag 20 sepØvelse  
Onsdag 27. sepØvelse  
Onsdag 4. okt.Øvelse Wenche
Onsdag 11. okt.Øvelse Wenche/Nils
Onsdag 18. okt.Øvelse Wenche
Torsdag 19. oktoberSlituIndre Østfold leikarringWenche
Onsdag 25. okt.Øvelse Nils
Onsdag 1. nov.Øvelse Nils
Fredag 3. nov.Nesodden gammaldansforening(mindre gruppe)Nils
Lørdag 4. nov.«Fjøstreffet», IgnarbakkeEnebakk. Speleklar kl. 19.00 (start 19.10)Nils
Onsdag 8. novØvelse Nils
Lørdag 11. nov.Barneleikfest Greåker               AVLYST 
Onsdag 15. novØvelseBjørn Kåre Odde. «Teknisk» felekurs 
Lørdag 18. nov.Oslokappleiken         Ev. individuell deltakelse 
Onsdag 22. nov(Øvelse avlyst p.g.a. været)  
Onsdag 29. novØvelseBjørn Kåre Odde. «Teknisk» felekurs 
Onsdag 6. des         Kl. 19.30Springar’n, Langhuset«Gammeldans med festvri»       RØDNils
Søndag 10. des.     Kl. 18.00Dansespel BLS – Nordahl Brunsgt         GRØNNNils
Onsdag 13. des.    Kl. 19.00Juleavslutning Kumlegaarden, Drøbak  

Oppdatert fram til 31/12 av Nils den 05/12-2017